• Pocztowcy zachęcają do wysyłania kartek ze znaczkiem z Matką Bożą
    Z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Poczta Polska S.A. wydała okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Częstochowskiej Maryi. Jego prezentacja odbyła się dziś na Jasnej Górze. Znaczek przygotowano w rekordowym nakładzie 240 tys. sztuk. Wszystko po to, by pielgrzymi wysłali jak najwięcej kartek i listów, i w ten sposób włączyli się w szerzenie kultu Królowej Polski. Znaczek wejdzie do obiegu 26 sierpnia, kiedy w Sanktuarium obchodzone będą główne uroczystości jubileuszowe.
  • Poznań: kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie organizowanym przez Akcję Katolicką
    Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23 września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. "Duch Świętości w Kościele".

Ogłoszenia parafialne 04/06/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
czwartek, 08 czerwca 2017 08:25

1. W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego, w dniu naszego odpustu parafialnego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, patronki naszej świątyni.  Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00. O 18.00 odbędzie się bierzmowanie, którego udzieli grupie naszej młodzieży bp Roman Marcinkowski.

2. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

3. W czerwcu codziennie po Mszy św. godz. 18.00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

4. W następną niedzielę po każdej mszy świętej dzieci z Ruchu Światło - Życie będą prowadzić kiermasz ciast. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie ich rekolekcji oazowych w górach i nad morzem.

5. Msza święta dla starszych, chorych i niepełnosprawnych odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w kaplicy Całunu Turyńskiego. Serdecznie zapraszamy.

6. Stowarzyszenie Pomocy Dla Osób Niepełnosprawnych Im. Św. Brata Alberta chce przekazać paczki żywnościowe z Banku Żywności osobom potrzebującym.

Warunkiem otrzymania takiej paczki jest :

- w bieżącym roku nie pobrano  z jakiejkolwiek instytucji czy organizacji pomocowej takiej paczki,

- dochód przypadający na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 1028 zł, a na osobę samotnie gospodarującą 1268 zł.

Zapisy osób na paczki będą w dolnym kościele w dniach 6 i 8 czerwca br w godz. 17.00 - 18.00. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i i dokumenty poświadczające wysokość osiąganych dochodów.

7. Wczoraj diakon Mateusz Kawczyński  przyjął święcenia kapłańskie. W naszej parafii Mszę św. prymicyjną będzie sprawował w niedzielę 11 czerwca o godz. 13.00. Zapraszamy.

8. Bóg zapłać za Ofiary.