• Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
    20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
  • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
    Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Ogłoszenia parafialne 04/06/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
czwartek, 08 czerwca 2017 08:25

1. W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego, w dniu naszego odpustu parafialnego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, patronki naszej świątyni.  Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00. O 18.00 odbędzie się bierzmowanie, którego udzieli grupie naszej młodzieży bp Roman Marcinkowski.

2. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

3. W czerwcu codziennie po Mszy św. godz. 18.00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

4. W następną niedzielę po każdej mszy świętej dzieci z Ruchu Światło - Życie będą prowadzić kiermasz ciast. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie ich rekolekcji oazowych w górach i nad morzem.

5. Msza święta dla starszych, chorych i niepełnosprawnych odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w kaplicy Całunu Turyńskiego. Serdecznie zapraszamy.

6. Stowarzyszenie Pomocy Dla Osób Niepełnosprawnych Im. Św. Brata Alberta chce przekazać paczki żywnościowe z Banku Żywności osobom potrzebującym.

Warunkiem otrzymania takiej paczki jest :

- w bieżącym roku nie pobrano  z jakiejkolwiek instytucji czy organizacji pomocowej takiej paczki,

- dochód przypadający na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 1028 zł, a na osobę samotnie gospodarującą 1268 zł.

Zapisy osób na paczki będą w dolnym kościele w dniach 6 i 8 czerwca br w godz. 17.00 - 18.00. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i i dokumenty poświadczające wysokość osiąganych dochodów.

7. Wczoraj diakon Mateusz Kawczyński  przyjął święcenia kapłańskie. W naszej parafii Mszę św. prymicyjną będzie sprawował w niedzielę 11 czerwca o godz. 13.00. Zapraszamy.

8. Bóg zapłać za Ofiary.

• Dżuma XXI wieku
    To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
  • Niezliczone ślady
    O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.