• Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
    20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
  • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
    Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Jublieszu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym - Rzym 2017 Email
Wpisany przez x Kamil
czwartek, 08 czerwca 2017 08:40

W dniach 31.05 – 4.06 cztery osoby z naszej parafii wraz z ks. Adamem oraz grupa Odnowy z całej diecezji uczestniczyli w Międzynarodowym Jubileuszowym Spotkaniu Odnowy w Duchu Świętym w Rzymie. W czwartek grupa uczestniczyła w Mszy św. w Bazylice św. Jana na Lateranie. Najważniejszymi wydarzeniami Jubileuszu w Rzymie było w sobotę 3.06. czuwanie - Wigilia Zesłania Ducha Świętego z Ojcem Świętym Franciszkiem w Circo Massimo oraz Msza św. w niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego z Ojcem Świętym Franciszkiem na Placu św. Piotra. Oprócz spotkań Jubileuszowych grupa także zwiedzała Rzym z ks. Pawłem Balińskim. Ważnym czasem była też modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy pielgrzymi powrócili w poniedziałek wieczorem do swoich domów dziękując za piękny czas i duchowe owoce Złotego Jubileuszu w Rzymie.

• Dżuma XXI wieku
    To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
  • Niezliczone ślady
    O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.