• Pocztowcy zachęcają do wysyłania kartek ze znaczkiem z Matką Bożą
    Z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Poczta Polska S.A. wydała okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Częstochowskiej Maryi. Jego prezentacja odbyła się dziś na Jasnej Górze. Znaczek przygotowano w rekordowym nakładzie 240 tys. sztuk. Wszystko po to, by pielgrzymi wysłali jak najwięcej kartek i listów, i w ten sposób włączyli się w szerzenie kultu Królowej Polski. Znaczek wejdzie do obiegu 26 sierpnia, kiedy w Sanktuarium obchodzone będą główne uroczystości jubileuszowe.
  • Poznań: kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie organizowanym przez Akcję Katolicką
    Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23 września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. "Duch Świętości w Kościele".

Jublieszu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym - Rzym 2017 Email
Wpisany przez x Kamil
czwartek, 08 czerwca 2017 08:40

W dniach 31.05 – 4.06 cztery osoby z naszej parafii wraz z ks. Adamem oraz grupa Odnowy z całej diecezji uczestniczyli w Międzynarodowym Jubileuszowym Spotkaniu Odnowy w Duchu Świętym w Rzymie. W czwartek grupa uczestniczyła w Mszy św. w Bazylice św. Jana na Lateranie. Najważniejszymi wydarzeniami Jubileuszu w Rzymie było w sobotę 3.06. czuwanie - Wigilia Zesłania Ducha Świętego z Ojcem Świętym Franciszkiem w Circo Massimo oraz Msza św. w niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego z Ojcem Świętym Franciszkiem na Placu św. Piotra. Oprócz spotkań Jubileuszowych grupa także zwiedzała Rzym z ks. Pawłem Balińskim. Ważnym czasem była też modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy pielgrzymi powrócili w poniedziałek wieczorem do swoich domów dziękując za piękny czas i duchowe owoce Złotego Jubileuszu w Rzymie.