• Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
    20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
  • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
    Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Ogłoszenia parafialne 11/06/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
wtorek, 13 czerwca 2017 08:10

1.Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2.W najbliższy czwartek, 15 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulicę . Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. W tym roku Gostynińska procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o godz.11.00 z parafii Miłosierdzia Bożego do naszego kościołstałą trasą. Nie będzie Mszy św. w naszym kościele o godz.11.30, 13.00 i 16.00. Dwa ołtarze ubiera nasza parafia: w Rynku – prosimy o pomoc Rodziny Nazaretańskie oraz Rycerstwo Niepokalanej a na ul. Kościuszki - Akcję Katolicką i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Tak jak co roku prosimy o pomoc dla osób z tych grup i kwiaty do ubrania ołtarzy. Już teraz za to dziękujemy. Bóg zapłać. Na procesję zapraszamy Asystę w pełnym składzie, strażaków oraz dzieci komunijne do sypania kwiatami przed Najświętszym Sakramentem oraz dzieci z klas IV i V.  W ramach  „oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę –  po mszach św. celebrowanych o godz. 18.00 adoracja eucharystyczna.

3. Informujemy, że w Boże Ciało zostały przeniesione następujące intencje z godz. 6.30 na inne:

• godz. 8. 30 zostanie odprawiona intencja: + Józefę Staniszewską, Mariannę Nowogórską
  • godz. 10.00 zostanie odprawiona intencja:  + Zofię Gutkowską

4. Dzisiaj po mszach świętych dzieci z Ruchu Światło-Życie prowadzą kiermasz ciast przy głównym wyjściu z kościoła. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie ich wyjazdu na wakacyjne rekolekcje oazowe. Dziękujemy za wsparcie.

5. Spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy Duszom w czyśćcu cierpiącym odbędzie się we wtorek 13 czerwca o godz.17.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy.

6. Kolejne  Colloquia Gostiniensia odbędą się  w  środę 21 czerwca o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wykład na temat: ,, Rodzina w nauczaniu Kościoła" poprowadzi  prof. Grzegorz Łęcicki  z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zapraszamy.

7. We wtorek, 13 czerwca, wspominamy kolejne objawienie Matki Bożej Fatimskiej. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 czerwca 1917 roku, wpatrujmy się w Maryję i na jej wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Najpierw zapraszamy na różaniec Fatimski o 17.20. Potem Msza św. o 18.00. Na zakończenie w kościele procesja Fatimska z figurą Matki Bożej z udziałem dzieci. Przynieśmy z sobą świece i lampiony.

• Dżuma XXI wieku
    To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
  • Niezliczone ślady
    O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.