• Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
    20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
  • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
    Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Ogłoszenia parafialne 18/06/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
poniedziałek, 19 czerwca 2017 14:03

1. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

2. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

3. Kolejne  Colloquia Gostiniensia odbędą się  w  środę 21 czerwca o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wykład na temat: ,, Rodzina w nauczaniu Kościoła" poprowadzi  prof. Grzegorz Łęcicki  z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zapraszamy.

4. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W czwartek 22 czerwca / dzień wcześniej przed zakończeniem w szkołach/  podczas Mszy Świętej o godz.18.00  podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Po mszy świętej zapraszamy na grilla i wspólną zabawę na ogrodzie parafialnym dzieci i młodzież: ze scholi, zespołu muzycznego, oazy oraz ministrantów wraz ze swoimi rodzicami.

5. Od przyszłej niedzieli w okresie wakacyjnym nie będą odprawiane Msze św. w niedzielę o godz.16.00 i  dni powszednie o godz.7.00.

6. Składamy podziękowanie  panom Pawłowi Ziółkowskiemu i Mirosławowi Jasińskiemu za przywiezienie brzeziny i kwiatów oraz pomoc w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało; Kołom Różańcowym, Kołu Miłosierdzia, mieszkańcom z bloku 42, 46 z ul. Wojska Polskiego, mieszkańcom bloku nr 27 z ul. Kościuszki,  Kołom Żywego Różańca,  Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, Pielgrzymom Skępskim, Odnowie w Duchu św., Akcji Katolickiej, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Rycerstwu Niepokalanej, Kołu Miłosierdzia oraz osobo indywidualnym za pomoc i złożone ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało. Dziękujemy  także wszystkim pozostałym osobom, ruchom i stowarzyszeniom za przygotowanie ołtarzy. Bóg zapłać.

7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz.18.00 procesja Eucharystyczna  - Asystę i dzieci do sypania kwiatami. Zapraszamy.

8. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w najbliższą sobotę 24.06. o 19.30. Zapraszamy.

9. W dniach 7-11 sierpnia planowana jest pielgrzymka rowerowa po sanktuariach Mazowsza. Chętnych zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę 24.06. o 17.00 w kaplicy Całunu albo o kontakt z ks. Adamem.

10. Na początku września odbędą się kolejne nasze parafialne dożynki. Prosimy by w tym roku gospodarzami i starostami byli mieszkańcy Kozic i Polesia. Prosimy o kontakt w sprawie ich organizacji sołtysów z tych miejscowości.

11. Stowarzyszenie Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych przy naszej parafii  informuje, że w dniach 24 i 26 czerwca dla osób, które złożyły wniosek i nie otrzymały informacji, że zostały odrzucone, wydawana będzie żywność według następującego harmonogramu:

24 czerwca (sobota) :

od godz. 10.00-11.00 – Solec, Skrzany, Podgórze, Bolesławów, Leśniewice, Marianów Sierakowski, Gaśno, Marianka, Choinek, Dąbrówka

od godz. 12.00-13.30 – Bierzewice, Helenów, Gorzewo, Legarda

od godz. 13.30-15.00 – Rogożewek, Stefanów, Emilianów

od godz. 15.00-16.30 – Jaworek, Zwoleń, Mysłownia Nowa, Bielawy

26 czerwca (poniedziałek) :

Od godz. 16.00 – 19.00 Miasto Gostynin

• Dżuma XXI wieku
    To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
  • Niezliczone ślady
    O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.