Poczytaj na ekai.pl

eKAI
analizy opinie komentarze
  • Pocztowcy zachęcają do wysyłania kartek ze znaczkiem z Matką Bożą
    Z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Poczta Polska S.A. wydała okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Częstochowskiej Maryi. Jego prezentacja odbyła się dziś na Jasnej Górze. Znaczek przygotowano w rekordowym nakładzie 240 tys. sztuk. Wszystko po to, by pielgrzymi wysłali jak najwięcej kartek i listów, i w ten sposób włączyli się w szerzenie kultu Królowej Polski. Znaczek wejdzie do obiegu 26 sierpnia, kiedy w Sanktuarium obchodzone będą główne uroczystości jubileuszowe.
  • Poznań: kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie organizowanym przez Akcję Katolicką
    Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23 września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. "Duch Świętości w Kościele".

Ogłoszenia parafialne 18/06/2017 Email
Wpisany przez x Kamil   
poniedziałek, 19 czerwca 2017 14:03

1. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.


2. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.


3. Kolejne  Colloquia Gostiniensia odbędą się  w  środę 21 czerwca o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wykład na temat: ,, Rodzina w nauczaniu Kościoła" poprowadzi  prof. Grzegorz Łęcicki  z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zapraszamy.

 

4. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W czwartek 22 czerwca / dzień wcześniej przed zakończeniem w szkołach/  podczas Mszy Świętej o godz.18.00  podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Po mszy świętej zapraszamy na grilla i wspólną zabawę na ogrodzie parafialnym dzieci i młodzież: ze scholi, zespołu muzycznego, oazy oraz ministrantów wraz ze swoimi rodzicami.


5. Od przyszłej niedzieli w okresie wakacyjnym nie będą odprawiane Msze św. w niedzielę o godz.16.00 i  dni powszednie o godz.7.00.

 

6. Składamy podziękowanie  panom Pawłowi Ziółkowskiemu i Mirosławowi Jasińskiemu za przywiezienie brzeziny i kwiatów oraz pomoc w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało; Kołom Różańcowym, Kołu Miłosierdzia, mieszkańcom z bloku 42, 46 z ul. Wojska Polskiego, mieszkańcom bloku nr 27 z ul. Kościuszki,  Kołom Żywego Różańca,  Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, Pielgrzymom Skępskim, Odnowie w Duchu św., Akcji Katolickiej, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Rycerstwu Niepokalanej, Kołu Miłosierdzia oraz osobo indywidualnym za pomoc i złożone ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało. Dziękujemy  także wszystkim pozostałym osobom, ruchom i stowarzyszeniom za przygotowanie ołtarzy. Bóg zapłać.

 

7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz.18.00 procesja Eucharystyczna  - Asystę i dzieci do sypania kwiatami. Zapraszamy.

 

8. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w najbliższą sobotę 24.06. o 19.30. Zapraszamy.

 

9. W dniach 7-11 sierpnia planowana jest pielgrzymka rowerowa po sanktuariach Mazowsza. Chętnych zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę 24.06. o 17.00 w kaplicy Całunu albo o kontakt z ks. Adamem.  

 

10. Na początku września odbędą się kolejne nasze parafialne dożynki. Prosimy by w tym roku gospodarzami i starostami byli mieszkańcy Kozic i Polesia. Prosimy o kontakt w sprawie ich organizacji sołtysów z tych miejscowości.


11. Stowarzyszenie Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych przy naszej parafii  informuje, że w dniach 24 i 26 czerwca dla osób, które złożyły wniosek i nie otrzymały informacji, że zostały odrzucone, wydawana będzie żywność według następującego harmonogramu:

24 czerwca (sobota) :

od godz. 10.00-11.00 – Solec, Skrzany, Podgórze, Bolesławów, Leśniewice, Marianów Sierakowski, Gaśno, Marianka, Choinek, Dąbrówka

od godz. 12.00-13.30 – Bierzewice, Helenów, Gorzewo, Legarda

od godz. 13.30-15.00 – Rogożewek, Stefanów, Emilianów

od godz. 15.00-16.30 – Jaworek, Zwoleń, Mysłownia Nowa, Bielawy

26 czerwca (poniedziałek) :

Od godz. 16.00 – 19.00 Miasto Gostynin


13. Bóg zapłać za ofiary.

 

Nabożeństwa

Niedziela:

7:00    8:30    10:00  z udziałem młodzieży

11:30 z udziałem dzieci

13:00 16:00 18:00

 

Dni powszednie:

 6:30 7:00 18:00

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

W dolnej kaplicy w piątki do godz. 12.00

 


glos

fatima-logo

NOWENNA_FATIMa__200x100

 

 

Spotkania grup

 Ministranci - sobota godz. 10.00

Schola - sobota godz. 11.30

Zespół młodzieżowy - sobota godz. 10.00

Wolontariat - I sobota m-ca godz. 9.00

    ostatnia sobota m-ca godz. 11.00

 Odnowa w Duchu Św. - wtorek godz. 18.30

 RRN - czwartek Msza św. godz. 18.00

 Oaza - dzieci - sobota godz. 9.00

            młodzież - sobota godz. 19.00

Poczytaj na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

Statystyka strony

Odsłon : 458414

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz sie wiecej o celu ich uzywania i zmianie ustawien cookie w przegladarce. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Wiecej znajdziesz w polityce prywatnosci.

Akceptuje pliki cookie.

EU Cookie Directive Module Information