• Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
    20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
  • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
    Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Ogłoszenia parafialne - 23.07.2017 r. Email
wtorek, 25 lipca 2017 07:38

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lipca 2017

1. 25 lipca w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wyjazdów, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, błogosławimy dzisiaj na parkingu po każdej Mszy św. pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Dobrowolne ofiary które będziemy mogli złożyć z tej racji przeznaczone są na działalność naszego Koła Miłosierdzia.

2. Organizujemy akcję „Tornister pełen uśmiechów", w którą włącza się nasze Koło Miłosierdzia. Akcja ta polega na zbieraniu przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W naszej Parafii chcemy przygotować około 40 plecaków. W związku z tym gorąco zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Zakupione przybory szkolne można składać do kosza znajdującego się w prezbiterium. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

3. 6. sierpnia wyrusza 36 Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Chętnych i odważnych do wzięcia udziału w tych niezwykłych rekolekcjach w drodze serdecznie zapraszamy. Zapisy po Mszach świętych w zakrystii i kancelarii parafialnej. Przewodnikiem grupy gostynińskiej będzie ks. Kamil Kowalski z naszej parafii. Prosimy parafian – jak w latach ubiegłych – o przyniesienie pod kościół posiłków lub przyjęcie pielgrzymów w małych grupach u siebie w domu. Również zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę duchową – zapisy po Mszach św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przy zapisie otrzymuje się specjalną książeczkę z rozważaniami i modlitwami na każdy dzień, które rozważają i przeżywają pielgrzymi podczas marszu. Zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się Odpust ku czci św. Jakuba . Msze św. w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Suma odpustowa na cmentarzu o godz. 12.00. Zapraszamy. Odwiedźmy nie tylko groby ale przede wszystkim weźmy udział we Mszy św.

• Dżuma XXI wieku
    To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
  • Niezliczone ślady
    O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.