• Pocztowcy zachęcają do wysyłania kartek ze znaczkiem z Matką Bożą
    Z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Poczta Polska S.A. wydała okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Częstochowskiej Maryi. Jego prezentacja odbyła się dziś na Jasnej Górze. Znaczek przygotowano w rekordowym nakładzie 240 tys. sztuk. Wszystko po to, by pielgrzymi wysłali jak najwięcej kartek i listów, i w ten sposób włączyli się w szerzenie kultu Królowej Polski. Znaczek wejdzie do obiegu 26 sierpnia, kiedy w Sanktuarium obchodzone będą główne uroczystości jubileuszowe.
  • Poznań: kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie organizowanym przez Akcję Katolicką
    Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23 września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. "Duch Świętości w Kościele".

Ogłoszenia parafialne - 23.07.2017 r. Email
wtorek, 25 lipca 2017 07:38

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lipca 2017

1. 25 lipca w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wyjazdów, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, błogosławimy dzisiaj na parkingu po każdej Mszy św. pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Dobrowolne ofiary które będziemy mogli złożyć z tej racji przeznaczone są na działalność naszego Koła Miłosierdzia.

2. Organizujemy akcję „Tornister pełen uśmiechów", w którą włącza się nasze Koło Miłosierdzia. Akcja ta polega na zbieraniu przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W naszej Parafii chcemy przygotować około 40 plecaków. W związku z tym gorąco zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Zakupione przybory szkolne można składać do kosza znajdującego się w prezbiterium. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

3. 6. sierpnia wyrusza 36 Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Chętnych i odważnych do wzięcia udziału w tych niezwykłych rekolekcjach w drodze serdecznie zapraszamy. Zapisy po Mszach świętych w zakrystii i kancelarii parafialnej. Przewodnikiem grupy gostynińskiej będzie ks. Kamil Kowalski z naszej parafii. Prosimy parafian – jak w latach ubiegłych – o przyniesienie pod kościół posiłków lub przyjęcie pielgrzymów w małych grupach u siebie w domu. Również zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę duchową – zapisy po Mszach św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przy zapisie otrzymuje się specjalną książeczkę z rozważaniami i modlitwami na każdy dzień, które rozważają i przeżywają pielgrzymi podczas marszu. Zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się Odpust ku czci św. Jakuba . Msze św. w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Suma odpustowa na cmentarzu o godz. 12.00. Zapraszamy. Odwiedźmy nie tylko groby ale przede wszystkim weźmy udział we Mszy św.