• Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
    20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
  • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
    Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Ogłoszenia parafialne 27/08/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 09:23

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               27 sierpnia 2017

1.W tym tygodniu przypada czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

2. Zachęcamy do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w piątki do godz. 12.00.

2. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.

3. Koło Miłosierdzia w ramach akcji Caritas pt. „Tornister pełen uśmiechów” w minionych dniach przekazało 70-ciu dzieciom z terenu naszej parafii plecaki z wyposażeniem oraz wyprawki szkolne. Wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło, poprzez ofiarowanie przyborów szkolnych oraz plecaków serdecznie dziękujemy.

4. Schola parafialna Mocni w Uchu zaprasza wszystkie nowe dzieci, które chcą swym śpiewem bądź grą na instrumencie wielbić Pana Boga. Pierwsza powakacyjna próba odbędzie się 2 września w sobotę o godz. 11.30 w dolnym kościele. 23 września Schola weźmie udział w warsztatach muzycznych w Łodzi. Serdecznie zapraszamy na próbę oraz wyjazd. Więcej informacji u ks. Kamila.

5. 2 września z racji na I sobotę miesiąca Koło Miłosierdzia zaprasza na Msze św. dla chorych i niepełnosprawnych o godz. 10.00 w Kaplicy Całunu Turyńskiego.

6. W przyszłą niedzielę 3 września  na Mszy św. o godz. 13.00 w intencji wszystkich rolników i osób związanych z rolnictwem, odbędą się nasze Parafialne Dożynki czyli podziękowanie Bogu za dar tegorocznych plonów  pól i ogrodów. Gospodarzami w tym roku są mieszkańcy Kozic i Polesia. Serdecznie prosimy mieszkańców naszych wiosek i miasta  -  właścicieli pól, ogrodów i działek o włączenie się  z  wieńcami lub bukietami, koszami warzyw i owoców. Prosimy o pomoc w organizacji  sołtysów. Przedstawiciele poszczególnych miejscowości ustawiają się przed Mszą św. w głównych drzwiach pod chórem. Po uroczystości zapraszamy przed kościołem  na ,, pajdę  chleba, ciasto.

7. Ruch Światło – Życie działający w naszej parafii zapraszam na spotkania formacyjne dzieci i młodzież, chętne do tego, by w świetle Słowa Bożego kształtować swoje życie. Uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum zapraszamy na pierwsze spotkanie 2 września w sobotę o godz. 10.00, młodzież ze szkół średnich w poniedziałek 4 września o godz. 19.00. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

• Dżuma XXI wieku
    To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
  • Niezliczone ślady
    O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.