Poczytaj na ekai.pl

eKAI
analizy opinie komentarze
 • Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
  20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
 • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
  Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Ogłoszenia parafialne 03/09/2017 Email
Wpisany przez x Kamil   
środa, 06 września 2017 09:25

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       3 września 2017

 

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

 

2. Jutro  godz.8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. w ich intencji z racji nowego roku szkolnego.

 

3. Przypominamy, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii. W dni powszednie zapraszamy również na nabożeństwo w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. W tym dniu zostanie odmówiony Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten został wcześniej odmówiony przez biskupów polskich w Zakopanem 13 maja w 100 lecie Objawień Matki Bożej Fatimskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

 

5. Wszystkich ministrantów, oraz chętnych chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w sobotę na godzinę 10.00 do salki w kościele.

 

6. 16 września w sobotę organizowany jest wyjazd na 35 Pielgrzymkę Młodzieży do Rostkowa – miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. Zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz średnich do udziału w tej pielgrzymce. Koszt - 35 zł. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 13.30. Powrót ok. 23.00. Zapisy u katechetów bądź w zakrystii u księży. 

 

7.W środę po Mszy św. o godz.7.00 wyruszy 409 Piesza Pielgrzymka do Skępego.Wyjazd autokarowy do Skępego w piątek o godz.6.00 z parkingu parafialnego. Zapraszamy. Codziennie od środy  do soboty zapraszamy na Apele Skępskie o godz. 20.30. W niedzielę  ok. godz. 17.30. zapraszamy na powitanie pielgrzymów Skępskich. 

 

8. W niedzielę po Mszy św. o godz.11.30 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.

 

9. ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W JUBILEUSZACH MAŁŻEŃSKICH

W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ W POPOWIE KOŚCIELNYM

Drodzy Diecezjanie!

Kochani Małżonkowie!

Od wieków Kościół otaczał szczególną modlitwą i opieką rodziny i związki małżeńskie, które go tworzą. Zawarcie sakramentu małżeństwa, to wyjątkowy, przełomowy i wiążący moment w życiu każdego katolika. To na tym fundamencie buduje się codzienne życie duchowe, rodzinę, Kościół i Ojczyznę. Na tej małżeńskiej drodze pojawiają się piękne chwile zwane Jubileuszami Małżeństwa. Pozwalają one zatrzymać się i z wdzięcznością spojrzeć za siebie, ale też uświadomić sobie, w jaki sposób na nowo, po wielu latach wspólnej drogi, realizować słowa przysięgi małżeńskiej. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich tegorocznych Dostojnych Jubilatów, świętujących sześćdziesiątą, pięćdziesiątą lub dwudziestą piątą rocznicę sakramentu małżeństwa na wspólne świętowanie dnia 17 września br. w Sanktuarium Matki Bożej Nadziei w Popowie Kościelnym. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył J.E. Ks. Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Przyjedźcie do Maryi z Waszymi dziećmi, wnukami i prawnukami! Zapraszam także naszych Duszpasterzy, osoby Wam bliskie i wszystkich Małżonków i wiernych naszej Płockiej Diecezji, pragnących uczestniczyć w radości Jubilatów. Razem z Wami będę się tam modlił o Bożą pomoc dla Was i Waszych bliskich, bo „radość miłości, przeżywana w rodzinach, jest także radością Kościoła” (Amoris laetitia, n. 1). Wszystkich Małżonków naszej diecezji, a szczególnie Jubilatów oraz Wasze rodziny i bliskich ogarniam moją modlitwą za przyczyną Świętej Rodziny z Nazaretu oraz udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Płock, dnia 22 sierpnia 2017 r.

Wasz Biskup Piotr

 

10. Bóg zapłać za ofiary.

 

 

 

 

Nabożeństwa

Niedziela:

7:00    8:30    10:00  z udziałem młodzieży

11:30 z udziałem dzieci

13:00 16:00 18:00

 

Dni powszednie:

 6:30 7:00 18:00

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

W dolnej kaplicy w piątki do godz. 12.00

 


glos

fatima-logo

NOWENNA_FATIMa__200x100

 

 

Spotkania grup

 Ministranci - sobota godz. 10.00

Schola - sobota godz. 11.30

Zespół młodzieżowy - sobota godz. 10.00

Wolontariat - I sobota m-ca godz. 9.00

    ostatnia sobota m-ca godz. 11.00

 Odnowa w Duchu Św. - wtorek godz. 18.30

 RRN - czwartek Msza św. godz. 18.00

 Oaza - dzieci - sobota godz. 9.00

            młodzież - sobota godz. 19.00

Poczytaj na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl
 • Dżuma XXI wieku
  To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
 • Niezliczone ślady
  O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.

Statystyka strony

Odsłon : 470847

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz sie wiecej o celu ich uzywania i zmianie ustawien cookie w przegladarce. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Wiecej znajdziesz w polityce prywatnosci.

Akceptuje pliki cookie.

EU Cookie Directive Module Information