• Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
    20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
  • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
    Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Ogłoszenia parafialne 10/09/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
czwartek, 14 września 2017 07:41

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Mszy Święte o godz. 6.30, 7.00  i 18.00..

2. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice.

3. Wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy 23 września z parkingu parafialnego o godz. 8.00.

4. Spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy Duszom w czyśćcu cierpiącym oraz osób chętnych odbędzie się we wtorek 12 września o godz.17.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy.

5. W środę  13 września, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz wpatrujmy się w jej święte życie. Na jej wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Jej  nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Zapraszamy na różaniec Fatimski o 17.30. Potem Msza św. o 18.00. Na zakończenie w kościele procesja Fatimska z figurą Matki Bożej z udziałem dzieci. Przynieśmy z sobą świece i lampiony.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru naszej gazetki parafialnej.

7. W każdą środę po Mszy św. o godz.18.00 odbywają się próby naszego chóru parafialnego. Zapraszamy wszystkich należących do chóru jak i chętne nowe osoby.

8. Możemy nabywać Kalendarz rolników na rok 2018 w formie książkowej. Cena 25 zł.

• Dżuma XXI wieku
    To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
  • Niezliczone ślady
    O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.