Poczytaj na ekai.pl

eKAI
analizy opinie komentarze
 • Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
  20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
 • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
  Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Ogłoszenia parafialne 24/09/2017 Email
Wpisany przez x Kamil   
wtorek, 26 września 2017 06:30

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   24 września 2017

 

1.  W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. 

 

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 16.30 z udziałem dzieci a o 17.30 zapraszamy młodzież i dorosłych. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

 

3. W czwartek po Mszy świętej o godz.18.00 spotkanie z animatorami przygotowującymi młodzież do Sakramentu Bierzmowania.

 

4. W sobotę o godz.19.30 Msza święta z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy.

 

5. W czwartek 28 września odbędzie się Ogólnoświatowa akcja „Koronka na ulicach miast świata". Po raz kolejny i w naszym mieście o godz. 15.00 w dziewięciu miejscach  będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy tych wszystkich, którzy chcą otoczyć modlitwą nasze miasto  i również pokazać, że nie wstydzą się Jezusa. Będziemy modlić się w następujących miejscach:

1. Skrzyżowanie Jana Pawła II z aleją Popiełuszki 2. Przy Biedronce 3. Przy Dubielaku i Rossmanie 4. Przy Domu Kupieckim od ul. Kościelnej 5. Rondo przy Zamku 6. Przy ul. Czapskiego i ul. Armii Krajowej 7. Przy Medicusie 8. Na rozjeździe ul. Płockiej i ul. Bierzewickiej 9. młodzież zapraszamy do modlitwy przy Ratuszu.

Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego, wszystkich zapraszamy pod pomnik św. Jana Pawła II na krótkie podsumowanie i modlitwę.    

 

6. W dzisiejszą niedzielę rusza sprzedaż naszych kalendarzy parafialnych na nowy rok kalendarzowy 2018. Okładka kalendarza nawiązuje do Roku poświęconego Duchowi Świętemu, który będzie przeżywany w Kościele powszechnym oraz do 40 – lecia konsekracji naszego kościoła parafialnego. W kalendarzu są również naniesione ważne wydarzenia z życia naszej wspólnoty. Zachęcamy do nabywania pod chórem w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Koła Miłosierdzia. 

7.Bóg zapłać za ofiary.

 

 

 

 

Nabożeństwa

Niedziela:

7:00    8:30    10:00  z udziałem młodzieży

11:30 z udziałem dzieci

13:00 16:00 18:00

 

Dni powszednie:

 6:30 7:00 18:00

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

W dolnej kaplicy w piątki do godz. 12.00

 


glos

fatima-logo

NOWENNA_FATIMa__200x100

 

 

Spotkania grup

 Ministranci - sobota godz. 10.00

Schola - sobota godz. 11.30

Zespół młodzieżowy - sobota godz. 10.00

Wolontariat - I sobota m-ca godz. 9.00

    ostatnia sobota m-ca godz. 11.00

 Odnowa w Duchu Św. - wtorek godz. 18.30

 RRN - czwartek Msza św. godz. 18.00

 Oaza - dzieci - sobota godz. 9.00

            młodzież - sobota godz. 19.00

Poczytaj na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl
 • Dżuma XXI wieku
  To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
 • Niezliczone ślady
  O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.

Statystyka strony

Odsłon : 470846

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz sie wiecej o celu ich uzywania i zmianie ustawien cookie w przegladarce. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Wiecej znajdziesz w polityce prywatnosci.

Akceptuje pliki cookie.

EU Cookie Directive Module Information