• Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
    20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
  • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
    Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Ogłoszenia parafialne 08/10/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
wtorek, 10 października 2017 07:02

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            8 października 2017

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Codziennie po Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 16.30 z udziałem dzieci a o 17.30 zapraszamy młodzież i dorosłych. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

2. Spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym oraz osób chętnych odbędzie się we wtorek 10 października o godz.16.50 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy.

3. W piątek 13 października , w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz wpatrujmy się w jej święte życie. Na jej wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Jej nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Zapraszamy na różaniec Fatimski o 17.30. Potem Msza św. o 18.00. Na zakończenie w kościele procesja Fatimska z figurą Matki Bożej z udziałem dzieci. Przynieśmy z sobą świece i lampiony.

4. W niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Polnej o godz.12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników służby zdrowia z racji ich dnia patrona św. Łukasza. Zapraszamy.

5. Z racji imienin Siostry Franciszki i ks. Artura życzymy wielu łask Bożych w realizacji powołania zakonnego kapłańskiego. Szczęść Boże.

6. W niedzielę po Mszy św. o 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przed Komunią św. Generalną.

7. Dziękujemy ks. profesorowi Waldemarowi Cisło szefowi papieskiej fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Polsce za przybliżenie nam dzisiaj i w częstych wystąpieniach telewizyjnych problemu imigracji oraz prześladowania chrześcijan. Życzymy by wraz z Fundacją niósł dalej olbrzymią pomoc chrześcijanom i innym na Bliskim Wschodzie.

• Dżuma XXI wieku
    To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
  • Niezliczone ślady
    O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.